Regulamin fabularny

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Regulamin fabularny

Pisanie by Prawca Kadmosu on Pon Sty 30, 2017 7:18 amRegulamin fabularny


    Zabrania się: 

 • Przemycania na fabułę zwrotów pochodzących z innego języka niż język polski. Wszelkie "Lordy", "Sir" czy inne, które w sposób bezpośredni przywołują skojarzenie z obcojęzycznymi terminami będą tępione, a gracze łamiący tę zasadę surowo karani. 
 • Używania w trakcie rozgrywki zwrotów, sentencji albo przysłów z innego języka niż język polski. Żadnej inkantacji zaklęć po łacinie albo poprzekręcane myśli filozofów czy innego tego typu dziwy. Również zachęca się do używania naszych ojczystych przysłów w sposób ograniczony, gdyż w warunkach świata przedstawionego na forum bardzo wątpliwym jest, by zaistniały one tak samo jak w świecie rzeczywistym. 
 • Używania nazw własnych i imion pochodzących z naszego świata, jak: Diabeł, Biblia, Marcin, Rzym, etc. 
 • Spotkania na fabule dwóch lub więcej postaci należących do jednego gracza w tym samym wątku. Chyba że zezwoli na to Mistrz Gry. 
 • De­cy­do­wa­nia o po­wo­dz­e­niu akcji po­sta­ci po­d­czas wątku nadz­o­ro­wa­n­ego prz­ez Mi­s­trza Gry. 
 • St­e­ro­wa­nia po­sta­ci­a­mi in­ny­ch gra­czy wbr­ew ich woli. Chyba że jest taka wola ze strony obu graczy. 
 • Rozstrzygania na swoją korzyść interakcji ze światem przedstawionym w wątkach gry swobodnej (czyli takiej, w której nie ma MG), chyba że ich wpływ jest znikomy
 • Wykorzystywania gry swobodnej do przesadnego, czysto powergamingowego stylu gry. Np: postać siedzi cały czas w domu i trenuje. Fabularnie jest to uzasadnione i możliwe, ale rozgrywka na forum PBF wymaga w uczestniczeniu sesjach celem znaczącego zwiększania siły postaci. Od tego zakazu są jednak możliwe wyjątki indywidualne w przypadkach, kiedy tego typu zabieg jest logiczny i pasujący do ogólnego konceptu, a także zbiegu wydarzeń, dla przykładu: potężny mag gracza może nauczyć postać nowicjusza magii w sposób przyśpieszony z pomocą wysokiej telepatii i mocy umysłu. 
 • Określania świata przedstawionego mianem Ziemi. 
 • Rozgrywania walk bez nadzoru Mistrza Gry. Wyjątek stanowi gra swobodna, w której jest taka chęć po stronie obu z graczy.     Gracz powinien: 

 • Pisać posty w formie trzecioosobowej czasu przeszłego. Formę pierwszoosobową można zaakceptować jako wyrażanie myśli prowadzonej postaci, ale nie jako sposób narracji oraz opisu. 
 • W trakcie wątku fabularnego pod nadzorem MG działania, które gracz chce podjąć, a wiążą się one z reakcją, nie mogą być przez niego opisane w sposób dokonany. To czy uda się rzucić zaklęcie, podejść przeciwnika czy też wykonać jakąkolwiek znaczącą interakcję określa MG. 
 • Dbać o poprawną polszczyznę. 
 • Dbać o odpowiednie formatowanie tekstu. Posty, które są odstępów w postaci enterów są kompletnie nieczytelne i będą poprawiane przez MG, a gracz nie wykazując poprawy może liczyć na przykre konsekwencje. 
 • Brać aktywny udział w rozgrywce. 
 • Przyjmować werdykty Mistrza Gry, chyba że zachodzi mocne i w miarę bezstronne podejrzenie o błędy popełnione przez MG. Wówczas należy skonsultować się z administratorem. 
 • Prowadzić swoją postać w zgodzie z jej charakterem. Jeżeli postać będąca osobą złą do szpiku kości nagle bez powodu zacznie zachowywać się niczym Samarytanin, to może zostać ukarana. Zmiany charakteru są możliwe - wręcz pożądane, gdyż podróż zmienia - ale ta zmiana musi mieć oparcie w fabule. 
 • Prowadzić postać w zgodzie z realiami. Jest to niezwykle ważne dla zachowania spójności fabularnej. Administracja nie chce "sprzątać" po osobach, które psują immersję świata swoimi postami. 


Zastosowanie się do tego regulaminu znacząco wspomoże was w przyjęciu klimatu gry fabularnej. Za jego łamanie kara spada na postać gracza podczas gry w formie nieszczęśliwego splotu okoliczności. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach