Al'Altalat

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Al'Altalat

Pisanie by Prawca Kadmosu on Sro Wrz 06, 2017 7:48 pm

Al'Altalat jest bogiem wyjątkowym - a raczej był nim, gdyż obecnie powszechnie uznaje się go za zmarłego. Warto jest poświęcić mu osobny akapit, ponieważ wydarzenia z nim związane kształtowały obraz świata przez długie tysiąclecia. Jest to także jedyny znany przypadek tak silnego monoteizmu - obecnie nie istnieje żadna znana rasa, która opierałaby swoją religię tylko na jednym bogu. Al'Altalat dla elfów był wszystkim, najwyższą istotą, na której opierała się cała konstrukcja społeczna. Najdoskonalszym wyrazem tego jest fakt, że po jego śmierci Złote Imperium upadło w przeciągu kilku tygodni, mimo iż zdolne było toczyć bój z buntownikami przez długie lata. Zdaje się, że więź łącząca elfy i ich stwórcę była znacznie potężniejsza niż w przypadku innych bogów i ich twory, co przełożyło się na znacznie poważniejsze konsekwencje po jego śmierci. Kiedy Kadmos zadał decydujący cios wszystkie artefakty korzystające z technomancji nigdy już nie zadziałały. Jest to dowód pozwalający sądzi, że elfi bóg bardziej niż inni dzielił się swoją mocą - do tego stopnia, że funkcjonowanie części infrastruktury Złotego Imperium opierało się na jego mocy. 


Na początek postarajmy się go możliwe najobszerniej scharakteryzować. Al'Altalat był Jedynym Bogiem (w staroelfickim Al'Altalat oznacza dosłownie "jedyny bóg", z czasem słowo to stało się nie tylko imieniem boga, ale i tytułem używanym w skomplikowanej tytulaturze władców Złotego Imperium). Stworzył rasę elfów w Erze Mitów. Świat był wówczas bardzo młodym, ale istniały już inne, starsze cywilizacje (więcej w temacie "Rasy"). Nic nie wiadomo o innych bogach z tamtych czasów, ale często przy wzmiankach o Al'Altalacie przejawiają się mgliste napomnienia o "starych duchach", "innych bogach" albo "wiekowych mocach", które miały mu za złe nauczanie elfów. Nigdy jednak nie pada żaden opis wyżej wymienionych, toteż pole interpretacji jest zbyt szerokie, aby je tu zawierać.


avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach