Kataklizm

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Kataklizm

Pisanie by Prawca Kadmosu on Wto Lip 25, 2017 10:15 am

Kataklizmem określa się magiczny fenomen, który miał miejsce 450 lat temu. Doszło wówczas na kontynencie określanym obecnie jako Stary Świat do katastrofy wywołanej przez działania ludzkich magów. Dokładnie brak jest jakichkolwiek pewnych informacji, dlaczego doszło do tej anomalii i co chcieli osiągnąć czarodzieje. Znane są tylko efekty zdarzenia. Kontynent został roztrzaskany, przez świat przetoczyły się fale zniszczeń zarówno naturalnych, jak i magicznych. Młodsze Rasy w efekcie przekształceń jakie zaszły na ich ziemiach zostały zmuszone do opuszczenia ojczyzn, co stało się przyczyną inwazji na kontrolowany przez elfy Vahar. Starsza rasa zaś doznała porażki i ponownie ustąpiła pola. 


Wraz z Kataklizmem powstała Zasłona - potężna warstwa magii blokująca zdolności bogów na bezpośrednie oddziaływanie na Vantharię. Dotychczasowe próby jej zbadania nie przyniosły skutków, gdyż wydaje się, że istoty śmiertelne ze swojej natury są na nią niewrażliwe i nawet jej nie dostrzegają. Zasłona ma charakter negatywny jedynie ku istotom boskim, ale dlaczego tak jest stanowi zagadkę. Ta swoista bariera sprawia, iż jakakolwiek forma przybrania przez bóstwo postaci w świecie śmiertelników jest całkowicie niemożliwa. Została także utrudniona komunikacja pomiędzy bóstwami i ich wyznawcami. Przed Kataklizmem bogowie z łatwością utrzymywali kontakt ze śmiertelnikami. Obecnie tylko kapłani obeznani w sztukach magii na odpowiednio wysokim poziomie są w stanie usłyszeć głos swego bóstwa. Nie trzeba tłumaczyć jakie to ma konsekwencje dla religii jako całości. Po setkach lat "odcięcia" od bogów wielu wiernych zaczęło uważać, że bogowie ich opuścili i nie tyle nie istnieją, co nie przejmują się losem śmiertelników. Spadek autorytetu władz religijnych stał się znaczącym w każdym zakątku cywilizowanego świata. Niepokoje, zwątpienie, chaos. Tak można określić świat po Kataklizmie. Wraz z nim pojawiły się liczne, nieznane wcześniej bestie: demony, monstra, abominacje. Życie stało się trudne i pełne zgrozy. Poza bezpiecznymi murami miast niewiele jest miejsc wolnych od potworów gnębiących bezbronnych. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach