Magistrum

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magistrum

Pisanie by Prawca Kadmosu on Nie Lip 23, 2017 8:27 am

Magistrum jest jedyną powszechnie uznawaną placówką nauczania magii w świecie ludzi. Pomimo całkowicie niezależnego status i charakteru współpracuje blisko z większością ludzkich-miast państw zlokalizowanych we wschodniej części kontynentu. Zupełnie inaczej się mają sprawy z terenami na zachód, gdzie reputacja Magistrum jest bardzo niewielka i nie sięga w ogóle ziem krasnoludów albo elfów. Obie te rasy widzą w Magistrum po prostu kolejny element polityczny ludzi. Z tego względu przyjęło się uważać, że Magistrum, a dokładniej jego władze, są ciałem doradczym w kwestiach magii dla ludzkich monarchów i ich poddanych. Nie znaczy to jednak, że bramy miasta stoją zamknięte przed resztą ras, wprost przeciwnie. Wielu wykładowców i pracowników uczelni, której oficjalna nazwa brzmi: Wysoka Akademia Nauk Magicznych, to przedstawiciele elfów - cenionych najbardziej za mistyczne zdolności. 


Miasto znajduje się na nizinnym przesmyku łączącym wschodnią część kontynentu kontrolowaną przez ludzi, z ogromnymi, żyznymi Stepami Zuldańskimi położonymi niemal w centralnej części Vahar. Stepy te zamieszkują liczne dzikie rasy: głównie gobliny i wojownicze plemiona orków. Jedynym ośrodkiem jakiejkolwiek władzy politycznej na tych terenach, dość słabej, jest miasto-państwo Zuldumu, azyl dla wszelkich renegatów i złoczyńców. Magistrum zatem jest nie tylko miejscem zgłębiania magicznej wiedzy, lecz także bastionem chroniącym świat ludzi przed dzikimi hordami, które jednak bardzo rzadko decydują się napadać na własność Magistrum z obawy przed gniewem władających nim magów. Oni zaś - używając zręcznej dyplomacji i zastraszania - wykorzystują swoje kluczowe dla handlu położenie, czerpiąc z niego znaczące przychody. Lądowe karawany podróżujące ze wschodu na wschód lub na odwrót muszą zatrzymywać się w Magistrum z prostego powodu: nie ma innej drogi. To wiąże się z opłatami, mytem i marżą na produkty. Miasto jest także głównym producentem wszelkich magicznych rzeczy trafiających na rynki ludzkich miast-państw na wschodzie. 


W Magistrum, niczym w miastach elfów, magia jest czymś na porządku dziennym. Używa się jej do wspomagania plonów, nawadniania pól, budowania, a zaklęte latarnie lśnią w nocy pięknymi kolorami tęczy. Miasto - mające formę idealnego okręgu podzielonego na kilka pomniejszych, każdy z nich otoczony sztuczną fosą i murami, jest okryte w dzień i w nocy półprzezroczystą magiczną barierą, którą utrzymuje według plotek tajemnicze urządzenie w podziemiach akademii leżącej w centrum miasta na sztucznej wyspie.
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 24
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach