Ludzie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Ludzie

Pisanie by Prawca Kadmosu on Sob Lip 22, 2017 12:30 am

Ludzie są rasą, którą niezwykle trudno opisać, gdyż jej atutem i zarazem słabością jest wszechstronność. Człowiek może urodzić się zarówno potężny fizycznie, jak i silny duchowo lub wprost przeciwnie. Jest to rasa dająca najwięcej z możliwości, gdyż nie jest na nią z góry narzucony pewien schemat. Ludzie mają unikalną zdolność do szybkiej adaptacji wobec niesprzyjających warunków i myślenia w sposób nieszablonowy. Uważa się, że kolebką ludzkości są odległe pustkowia Starego Świata, gdzie elfy pierwszy raz miały z nimi styczność. Żywot ludzi jest krótki w porównaniu do większości innych ras, za wielkie osiągnięcie uważa się dożycie stu lat, przy czym człowiek w wieku siedemdziesięciu lat jest już niemal niezdolny do jakiejkolwiek cięższej pracy i wymaga stałej opieki. Z tego też względu ludzie często czują zazdrość wobec innych, głównie długowiecznych ras, i od początków ich istnienia temat nieśmiertelności pojawiał się w legendach, mitach i opowieściach jako upragniony, zakazany owoc. Krótkowieczna natura ludzi sprawia, że zachowują się impulsywnie, szukają szybkich odpowiedzi i dróg na skróty. Lubują się w wojnie, jednak są także urodzonymi manipulatorami, kupcami czy dyplomatami. 


Obecnie ludzie są najliczniejszą z ucywilizowanych ras kontynentu Vahar, który najechali szukając nowego domu. Żyją w miastach-państwach próbujących nawiązać do spuścizny ludzkich królestw ze Starego Świata przed Kataklizmem. Zjawili się na ziemiach przynależnych do elfów i w wyniku szybkiej ekspansji doprowadzili do ich szybkiego zajęcia, lecz za sprawą wewnętrznych sporów ich pochód został zatrzymany, aż w końcu ostatecznie ustał na Szczytach Krzyku. Od tamtego czasu ludzie żyją w relatywnym spokoju z pozostałymi rasami kontynentu, a wybuchające od czasu do czasu wojny toczą między sobą. 


Przeciętny człowiek to prosty chłop zajmujący się ziemią dla swego feudalnego pana lub bogatego właściciela ziemskiego, zależnie do tego w jakim kraju przyszło mu żyć. Przytłaczająca ich część nie potrafi pisać, z czytaniem także nie jest najlepiej. Ludzie są bardzo religijni, jednak tylko na wierzchu - głęboka wiara uchodzi za domenę elfów, o ludzkiej wierze można powiedzieć, że jest tylko kolejnym narzędziem kontrolowania mas i wywierania nacisków. Sfera religijna i państwowa jest ze sobą mocno powiązana niemal na każdym miejscu, a wielkie, bogate świątynie stanowią centra nawet najbiedniejszych z wiosek. Wobec magii prosty człowiek jest nieufny, nawet kiedy działa ona w jego interesie. Wszelkie nieszczęścia spadające na wioskę jej mieszkańcy pierw tłumaczą sobie złymi czarnoksiężnikami albo klątwami rzucanymi przez demony i inne bestie. Prześladowanie użytkowników magii jest powszednim zjawiskiem na prowincjach. Nieco lepiej sprawa ma się w miastach, lecz wciąż jest wiele do zrobienia w tej materii. Wobec pozostałych ras nie są zbytnio uprzedzeni i są raczej tolerancyjni. Ludzie moralność opierają najpierw na prawach dyktowanych przez duchownych i religie, dopiero w drugiej kolejności szukają jej w sobie samych. 


Zwolenników magii najczęściej spotkać można tylko w wąskim gronie uczonych lub pośród kapłanów, choć i wśród nich nierzadkim jest pogląd o złej naturze magii. Ogólnie mówiąc bycie osobą z darem nie jest łatwe w ludzkiej społeczności. Przeważnie takie osoby odsyłane są do Magistrum i nikt za bardzo nie przejmuje się ich dalszym losem. 


Bardzo rzadko można natknąć się na ludzi z nie-białą karnacją. Wiąże się to z tym, że ci, którzy dotarli na Vahar po Kataklizmie mieli przeważnie białą skórę. W Starym Świecie żyło wielu ludzi o czarnym kolorze skóry lub lekko żółtej, ale niewielu z nich znalazło schronienie na nowym kontynencie. Ludzie mają średnio około 168 centymetrów wzrostu, przy czym kobiety są zwykle lekko niższe o kilka centymetrów, jednak jak zawsze potrafią się zdarzać wyjątki. Najliczniejszy kolor włosów wśród tej rasy to: blond, brąz lub czerń oraz odcienie powyższych. Barwa oczu z zasady jest bardziej zróżnicowana, ale najwięcej ludzi ma oczy brązowe, czarne, zielone albo niebiesko-szare. Ludzie są silniejsi fizycznie od elfów, ale za to mniej zwinni, natomiast słabsi od orków, lecz obdarzeni większą gracją. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 24
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach