Ludzie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Ludzie

Pisanie by Prawca Kadmosu on Pon Mar 06, 2017 8:47 am

Ludzie są rasą, którą niezwykle trudno opisać, gdyż jej atutem i zarazem słabością jest wszechstronność. Człowiek może urodzić się zarówno potężny fizycznie, jak i silny duchowo lub wprost przeciwnie. Jest to rasa dająca najwięcej z możliwości, gdyż nie jest na nią z góry narzucony pewien schemat. Ludzie mają unikalną zdolność do szybkiej adaptacji wobec niesprzyjających warunków i myślenia w sposób nieszablonowy. Uważa się, że kolebką ludzkości są odległe pustkowia Starego Świata, gdzie elfy pierwszy raz miały z nimi styczność. Żywot ludzi jest krótki w porównaniu do większości innych ras, za wielkie osiągnięcie uważa się dożycie stu lat, przy czym człowiek w wieku siedemdziesięciu lat jest już niemal niezdolny do jakiejkolwiek cięższej pracy i wymaga stałej opieki. Z tego też względu ludzie często czują zazdrość wobec innych, głównie długowiecznych ras, i od początków ich istnienia temat nieśmiertelności pojawiał się w legendach, mitach i opowieściach jako upragniony oraz zakazany owoc. Krótkowieczna natura ludzi sprawia, że podchodzą oni do magii w sposób dwojaki - nieufny oraz ambitny. Z jednej strony magia w podaniach i wierzeniach ludzi ma pierwiastek boski, zbawienny, pomocny i będący przedłużeniem nadludzkich sił, z drugiej strony magia jawi się także jako coś obcego, niebezpiecznego, zakazanego. Wiąże się ją z elfami, tajemnicami, sprawami bogów oraz często upatruje w niej czynnik wszystkich nieszczęść. Ten chaotyczny dualizm według większości historyków oraz badaczy wykształcił się w czasach elfiej niewoli, podczas której magię wiązano z oprawcami i brakiem wolności, chociaż tak naprawdę sprawa ta jest zbyt skomplikowana, aby móc ją wyjaśnić w tym miejscu. Wrogość wobec magii zwykle cechuje warstwy niższe oraz wyższe. Wrogość plebsu wynika z niezrozumienia i przesądów - natomiast niechęć kasty arystokracji bierze się z obawy przed utratą wpływu na rzecz osób posługujących się niewidzialną siłą, mogących wpływać na ich umysły i wydarzenia. 

Zwolenników magii najczęściej spotkać można tylko w wąskim gronie uczonych lub pośród kapłanów, choć i wśród nich można znaleźć fanatycznych wrogów magii. Ogólnie mówiąc bycie osobą z darem (jak zwykle nazywa się możliwość czarowania) nie jest łatwe w ludzkiej społeczności. Przeważnie takie osoby odsyłane są do Królewskiej Akademii Magicznej, która przyjmuje wszystkich ludzi niezależnie od ich przynależności społecznej i w pełni pokrywa wszelkie koszta edukacji. Ma to naturalnie za zadanie upaństwowić dystrybucję magii i ograniczenie zjawiska parania się magią na własną rękę. 

Poprzez swój krótki żywot ludzie prowadzą bardzo intensywny, w porównaniu do elfów i krasnoludów, tryb życia. Ludzie częściej działają niż myślą. Są impulsywni, poszukują szybkich rozwiązań dla wielkich problemów. Podczas gdy elfy potrafią przez wieki tkwić w jednym miejscu rozpatrując ogół możliwości, człowiek patrzy w znacznie węższym spektrum. Ta charakterystyka ma swoje dobre i złe strony. Przeciętny człowiek ma około 175 centymetrów wzrostu, kolor jego włosów zwykle zamyka się w przedziale mieszanki blondu, czerni, brązu i rudości. 

Bardzo rzadko można natknąć się na ludzi z nie-białą karnacją. Wiąże się to z tym, że ci, którzy dotarli na Vantharię po Kataklizmie mieli przeważnie białą skórę. W Starym Świecie żyło wielu ludzi o czarnym kolorze skóry lub lekko żółtej, ale niewielu z nich znalazło schronienie na nowym kontynencie. Fizyczność ludzi można porównać do kompromisu orka i elfa, w każdym z aspekcie jest on średni, czyli po prostu normalny. Ludzi nie cechuje żadna wyjątkowa siła, zwinność lub sprawność, ale zarazem nie mają żadnych oczywistych słabości. Wszystkie ich odchyły czy to pozytywne, czy negatywne determinowane są personalnie jako unikalne cechy, a ich interpretacja jest mnoga: jedni widzą w duszy źródło wszystkich cech, inni w bogach, a jeszcze inni w nauce. Ile osób - tyle stanowisk. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 18
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach