Rada Pokoju

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Rada Pokoju

Pisanie by Prawca Kadmosu on Pią Lut 10, 2017 11:47 pm

Rada Pokoju została utworzona przeszło sto lat temu wraz z odparciem ostatniej inwazji sił nieumarłych. Za założycieli uchodzą ludzie, którzy odegrali największą rolę w odparciu legionów umarłych oraz wykazali się honorem, szlachectwem i ofiarnością broniąc nie tylko siebie, ale także i inne rasy. Początkowo rada była paktem pomiędzy ludźmi i krasnoludami, lecz z czasem dołączyły także leśne i wysokie elfy, jednakże z wielkim dystansem i nieufnością, którą zachowują po dziś dzień. Dla długowiecznych rada jest tylko kolejną formą zachowania neutralności i zapewnienia sobie, paradoksalnie, izolacji od spraw mających miejsce poza ich ziemiami. Zezwalając na niewielką wymianę technologii, wiedzy oraz wysoko kontrolowany handel, głównie magicznymi artefaktami, będący sam w sobie obłożony skrajnymi cłami i opłatami, elfy w zamian otrzymują pewność, że nie są niepokojone, a władze obcych im ras perswadują swym podwładnym, ażeby pozostawić ich ziemie w spokoju. Poprzez to pozorne zaangażowanie w działania rady elfy żyją na uboczu wielkiej polityki, chociaż nie raz zdarza się, że ze względu na swą pozycję i możliwości są w tą politykę wciągane. Aczkolwiek należy nadmienić, iż spośród dwóch ras elfów przynależących tylko wysokie naprawdę zasiadają w radzie. Leśne elfy nie mają nawet nikogo w postaci własnego ambasadora pozostawiając ogólne pojęte elfie kwestie swoim złotowłosym braciom, którzy w polityce, mimo iż nigdy tego nie przyznają otwarcie, czują się i są bardzo sprawni. 

Celem rady jest szerszenie dialogu pomiędzy rasami, rozwijanie dobrosąsiedzkich stosunków, pogłębianie relacji handlowych, rozwój i wzajemna pomoc w przypadkach zagrożenia. Oczywiście jak to zawsze bywa w tego typu organizacjach są to tylko głośne deklaracje, rzeczywistość przedstawia się mniej górnolotnie. Każda z ras ma własne cele i ambicje, próbując przy tym wykorzystać radę do rozgrywania swoich interesów. Rada ma siedzibę w Magistrum i ciałem posiadającym największą władzę jest Grono Kolegialne, na które składa się trzech Mówców - przedstawicieli ambasadorów wysyłanych przez władze elfów, ludzi i krasnoludów. To kto zostanie Mówcą jest już kwestią wewnętrzną poszczególnych władz. Zwykle są to osoby wpływowe, które potrafią odpowiednio zaprezentować - zwykle złotem - swą kandydaturę. Mówcy działają w porozumieniu ze swoimi dworami królewskimi i podejmują najważniejsze decyzje mające międzypaństwowy odzew. Pod nimi znajduje się Koło Przedstawicielskie działające na zasadzie parlamentu liczącego stu członków. Tam zwykle debatuje się nad kwestiami o zasięgu regionalnym i podejmuje decyzje w porozumieniu z Mówcami. Zwykle są to sprawy powiązane z handlem, podatkami, cłami, opłatami oraz związanymi z czarnym rynkiem, nielegalnym obiegiem magicznych artefaktów lub rzadkich surowców. Niezwykle rzadko rada ingeruje w jurysdykcje prawne. Dzieje się tak tylko w przypadkach osób o wielkim prestiżu. Zwykły chłop pańszczyźniany pracujący na ziemiach swojego hrabiego czy też prosty krasnoludzki rzemieślnik nie mają co liczyć na wstawiennictwo rady w ich personalnych zatargach z prawem. Co bardziej wpływowi i majętni handlarze, właściciele ziemscy, szlachetnie urodzeni lub inne, ważne osobistości chętnie wywierają wpływy na członków koła celem osiągnięcia prywatnych korzyści, jak zdobycie lukratywnego dekretu na budowę kopalni lub obniżenie cła na dane towary. 

Często pomiędzy Radą Pokoju a władzami państw powstają liczne napięcia ze względu natury prawnej. Ostatecznie przyjętą zasadą jest, iż prawa i zalecenia rady stoją niżej od władzy sądowniczej i administracyjnej lokalnych władz. Często jednak ulegają one naciskom ze strony rady, gdyż ta posiada własne środki i możliwości. Najczęściej zasada ta dotyczy ludzi, którzy są powiązani z radą bardzo intensywnie i to im, jako jej twórcom, zależy na zwiększaniu jej kompetencji. Najmniejszy posłuch rada ma natomiast na ziemiach elfów, gdzie praktycznie nikt nie przejmuje się jej zaleceniami - chyba że działają one w ich interesie, wówczas elfy chętnie powołują się na dekrety rady. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 18
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach