Leśne elfy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Leśne elfy

Pisanie by Prawca Kadmosu on Sro Lut 01, 2017 9:53 am


W przeciwieństwie do swoich wyniosłych braci leśne elfy ukochały dziką naturę i nie budują miast z kamienia. Brązowowłose elfy nie wznoszą murów ani wielkich pałaców. Zamiast tego żyją w pniach i koronach potężnych drzew zaklętych magią, dzięki której osiągają one ogromne rozmiary i potrafią przyjmować wymyślne kształty. Druidzi leśnych elfów mają we władaniu wszystkie rośliny rosnące w ich mistycznych gajach. Żaden wróg nie przedostanie się niepostrzeżenie do królestwa leśnych elfów, a jeżeli zagłębi się w prastare puszcze każdy skrawek ziemi będzie mu wrogi. Krasnoludy straszą swoje dzieci żywymi korzeniami wystrzeliwującymi z ziemi i rozrywającymi tych, którzy ośmielili się przekroczyć granice Wiecznej Puszczy na południu. Podobne historie można znaleźć niemal we wszystkich legendach Młodszych Ras. Sama Wieczna Puszcza cieszy się wśród nich niezwykle złą sławą. Jawi się jako miejsce przeklęte, pełne gniewnych duchów natury oraz niewidocznych sił wrogich nie-elfom. Leśne elfy poruszają się bezszelestnie skacząc po gałęziach drzew i maskując w gęstych liściach, niosąc śmierć zatrutymi strzałami. W godzinie największej potrzeby leśni druidzi budzą majestatyczne drzewa, które przepełnione mocą stają się twarde jak kamień, zabijając bezlitośnie przeciwników w dzikim szale. 


Leśne elfy są bardzo skryte i nieufne, nawet wobec swoich złotowłosych braci, lecz żyją z nimi w symbiozie pomagając sobie nawzajem w razie potrzeb. Kwestia szacunku do natury jest główną osią sporu pomiędzy nimi, ale nawet wysokie elfy odczuwają pewną pierwotną potrzebą kontaktu z naturą, dlatego mimo iż karczują one lasy pod budowę kamiennych miast, to zawsze znajdują się w nich rozległe ogrody i tereny zieleni. W ocenie leśnych elfów są one zbyt uporządkowane i pozbawione dzikiego elementu, jednak zawsze jest to lepsze niż nic. Oba ludy wyznają zasadę nieangażowania się we wzajemne sprawy wewnętrzne. Wysokie elfy nie ruszają lasów należących do leśnych elfów, one zaś przymykają oczy na dewastację natury na ziemiach wysokich. Jest to efekt kompromisu i sytuacji politycznej, która zmusiła obie rasy do bliskiej współpracy. Przed Kataklizmem leśne elfy żył w zachodniej części Vanthari, wysokie we wschodniej i interakcje pomiędzy nimi były znikome - czasami nawet oschłe i wrogie. Dopiero masowa migracja Młodszych Ras na ich ziemie wymusiła między nimi ściślejszą współpracę.


Społeczeństwo leśnych elfów ma bardzo luźne struktury. Jedynym ośrodkiem władzy jest Lthion, w którym żyje Władca Lasów, swoisty król leśnych elfów, lecz jego władza nie ma źródła w prawie, które opiera się na słownej umowie i nawet dla ludzi może uchodzić za barbarzyńskie. Posłuszeństwo wobec Władcy Lasu wynika z jego osobistego prestiżu, majestatu oraz posłuchu pośród pobratymców i dokonań. Jego charyzma jest tym, co utrzymuje go u władzy. Wybierany jest on dożywotnio podczas Łowów Hyruila, boskiego fenomenu, kiedy bóstwo leśnych elfów zsyła wizję swym kapłanom i ci ogłaszają święte łowy. Zwyciężenie w nich oznacza otrzymanie tytułu Władcy Lasu. Za każdym razem zasady łowów są różne i nie w sposób ich przewidzieć. Najczęściej mają one charakter testu sprawdzającego silę ducha, ciała oraz umysłu. W trakcie łowów każde z bóstw stawia przed uczestnikami wyzwania oraz przeszkody zależnie od upodobania. Jeżeli Władca Lasu nie sprawdzi się i jego decyzje wywołają gniew za słuszne uznaje się jego siłowe usunięcie. 


Obok Władcy Lasu posłuchem cieszą się także druidzi, są oni kapłanami bóstwa Lohilen, Matki Natury i najwyższego boga panteonu leśnych elfów. Żyją oni w osamotnieniu, w chatach, jaskiniach albo nadrzewnych domkach. Pracują samotnie zajmując się głównie protekcją Wiecznej Puszczy oraz okolicznych lasów. Zbierają się tylko dwa razy w roku: w zimę oraz wiosnę, które to pory roku wyznaczają kolejno cykle natury: śmierć oraz życie, kres i odrodzenie. Druidzi nie przynależą do żadnej organizacji w potocznym rozumieniu tego słowa. Druidem staje się poprzez świadome wybranie ścieżki opiekuna lasów. Czasami zdarza się, że druid bierze jakiegoś młodego leśnego elfa pod swoją protekcję i uczy go, ale dzieje się to tylko w wyjątkowych okazjach. Druid jest samoukiem. Z tego względu druidzi często mają zupełnie odmienne wizje tego czym naprawdę jest bycie druidem. Jeden będzie zwalczał intruzów z zaciekłością oraz wrogością, inny będzie używać słów i dyplomacji celem uniknięcia rozlewu krwi. Ten brak organizacji i skrajna indywidualność są powodem długich sporów, które potrafią ciągnąć się wiekami. 


Większość zwykłych leśnych elfów żyje pojedynczo rozproszona po całej Wiecznej Puszczy, z rodzinami albo w niewielkich grupach. Największa - jak było wspomniane - znajduje się w otoczeniu Władcy Lasu w Lthion, gdzie na masywnej górze rośnie święte drzewo, Livith. To potężny dąb, którego liściasta korona jest domem dla setek leśnych elfów. Pień zaś kryje w swoim wnętrzu drewniane miasto zwane Sercem Puszczy, z zaklętym jeziorem Velith w samym centrum. Według legend tak długo jak jezioro będzie niezmącone i czyste, tak długo Wieczna Puszcza będzie cieszyć się ochroną bóstw. Wody jeziora są przepełnione magią i potrafią uleczyć większość ran, chorób, a nawet przedłużać życie. Na straży dębu stoją nie tylko elitarne jednostki leśnych elfów, ale także żywe drzewa, driady, nimfy, duchy natury i wiele innych magicznych stworzeń, które żyją w symbiozie z leśnymi elfami mieszkającymi w osadzie i pobliżu drzewa. Tylko nieliczni otrzymują zezwolenie na wkroczenie do Serca Puszczy, pozostali muszą zadowolić się oglądaniem drzewa z daleka. W trakcie największego zagrożenia Livith ożywa przemieniając każdą ogromną gałąź w broń potrafiącą zdziesiątkować zastępy wrogów. Wraz z przebudzeniem się świętego drzewa cała natura rusza mu na pomoc i wszelkie zwierzęta z okolic, począwszy od insektów, a na ptakach skończywszy ruszają wesprzeć zagrożoną duszę lasów. Tylko raz w historii doszło do takiego wydarzenia i sprawiło ono, że krasnoludy, które wówczas zaatakowały na zawsze zaprzestały nękania ziem elfów. 


Leśne elfy nie używają pieniędzy. W handlu, istniejącym na bardzo małą skalę, posługują się barterem. Żywią się tym co upolują, wyhodują lub znajdą. Kradzież nie jest czynem karalnym, o ile nie odbywa się ze świadomością, że przedmiot "x" przynależy już do kogoś. Zresztą leśne elfy nie posiadają żadnych zorganizowanych struktur zajmujących się ściganiem złoczyńców. Nie istnieją nawet żadne spisane prawa lub zasady współżycia. Kiedy sytuacja tego wymaga Władca Lasu rozsyła wieści z pomocą szeptu drzew i każdy leśny elf może się ich usłuchać lub zignorować, ze wszelkimi tego konsekwencjami. Sprawiedliwość w sprawach prostych rozstrzygają zgromadzenia lokalnych społeczności (często niemające ze sobą żadnego kontaktu), działające bez żadnego nadzoru. Jeżeli kwestia jest wysokiej rangi to zajmują się nią druidzi lub Władca Lasu. Pomimo tego braku organizacji leśne elfy działają nadzwyczaj sprawnie. Przed podjęciem decyzji naradzają się przez długie dnie, rozmawiając nie tylko między sobą, ale i duchami natury oraz przodków. Radzą się nawet leśnych zwierząt i zwykle ich słowa są pełne głębokiej mądrości zdolnej przewyższyć nawet najbardziej uczonych. Aczkolwiek większość ras woli omijać ziemie leśnych elfów kompletnie nie pojmując ich sposobu patrzenia na świat, co mieszkańców lasów bardzo cieszy. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach