Fizjologia elfów oraz kwestia płodności

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Fizjologia elfów oraz kwestia płodności

Pisanie by Prawca Kadmosu on Wto Sty 31, 2017 5:02 pm

    Elfy to istoty przepełnione energią magiczną i potrzebna im jest ona do życia. Pozbawiony magii elf traci swoją długowieczność i zaczyna nienaturalnie szybko się starzeć, aż w końcu umiera w bardzo bolesny sposób. Ich wydłużony żywot od dawna wzbudzał zazdrość krótkowiecznych ras, szczególnie ludzi, którzy początkowo widzieli w elfach istoty boskie i oddawali im cześć do połowy Ery Zmierzchu zanim wybuchła wielka rebelia. Wiek jaki mogą osiągnąć elfy jest różny. Głównie zależy on od ich personalnej mocy magicznej, ale powszechnie wysokie elfy uważa się za najdłużej żyjące, a mroczne za najkrócej. Znane są jednak przypadki, kiedy potężni magowie mrocznych elfów żywiąc się magią i rosnąć w potęgę potrafili znacząco przedłużyć swój żywot. Proces dorastania elfa trwa bardzo długo i dopiero osiągając wiek stu lat zdobywa on dojrzałość płciową pozwalającą na spłodzenie potomka. Zarówno w kulturze leśnych jak i wysokich elfów dopiero bycie rodzicem czyni z elfa prawdziwie pełnoprawną jednostkę społeczności. Aktem nadania nowego życia wyłamuje się definitywnie z okresu dzieciństwa, które potrafi trwać setkami lat. Warto jednak wspomnieć, że niemalże niemożliwym jest odróżnienie elfa mającego trzysta lat od tego, który lat ma trzydzieści. Fizycznie ich rozwój zatrzymuje się na etapie dwudziestu lat i trwa tak aż do śmierci. Jedyną różnicą jest brak zdolności do zapłodnienia kobiety, która to w swoim długim życiu może mieć tylko dwójkę dzieci i zawsze jest to chłopiec oraz dziewczynka. Nikt dokładnie nie wie dlaczego tak się dzieje, lecz podejrzewa się, że jest to mechanizm ustanowiony przez boskich twórców elfiej rasy. Jaki był, o ile był, za tym zamysł? Tego nikt nie wie. Rolę bogów w tym procesie podważają wysokie elfy uważające, że jest to efekt ich zbyt głębokiego zanurzenia się w sprawy mistyczne i tym samym uszkodzenia poprawnego funkcjonowania ich ciał w zetknięciu z mocami magii. Leśne elfy wyznają, że to dar bóstw natury mający uświadomić im wartość każdej żywej istoty. Mroczne zaś przez długi czas widziały to jako jako klątwę wrogich bogów i karę ich własnych za zdradę elfiej sprawy przez wysokich i leśnych pobratymców. Ostatnimi jednak czasy przebija się wieść jakoby udało im się zdjąć z siebie ową klątwę. One same ani nie potwierdzają, ani nie zaprzeczają tym doniesieniom. Jeżeli tak w istocie jest to bardzo możliwe, iż ludzie - największy wróg mrocznych elfów - bardzo szybko staną przed widmem zagłady tracąc swój jedyny atut, liczebność. 
    Elfy średnio mierzą około dwóch metrów wysokości, bardzo rzadko kiedy spotkać można elfa mającego mniej niż 190 centymetrów wzrostu. Ich są ciała smukłe i zwinne, ale o niskiej tkance mięśniowej, za wyjątkiem mrocznych elfów, których ciała przywykły do surowych warunków znacząco się wzmacniając. Najsłabsze fizycznie są wysokie elfy, które zawsze preferowały osiadły, powolny tryb życia kryjąc się za magicznymi barierami oraz murami. Leśne elfy są najzwinniejsze i najszybsze ze wszystkich. Doskonale radzą sobie z łukiem niosąc śmierć w przeciągu kilku sekund. Łucznicy leśnych elfów cieszą się ogromną renomą w każdym zakątku świata i powiada się, że zamek broniony przez garnizon leśnych elfów, jeżeli nie ma wyłomów lub braków w murach, odeprze każdy atak. Większość elfów ma włosy w kolorze blond, platyny, brązu, rdzy bądź czystej bieli, oczy zaś potrafią przyjmować wszystkie kolory tęczy. Skórę posiadają gładką, nieskorą do sprawiania problemów, o jasnym obliczu. Jedynie mroczne elfy, które żyły na niegościnnym terenie i oddały się na służbę bogom ciemności charakteryzują się cerę szarawą przechodzącą w lekką czerń, a ich oczy jarzą się nienawistną czerwienią. Włosy mają praktycznie wyłącznie czarne lub białe jak śnieg. Elfy, niezależnie od podrasy, nie mają bród. Dopiero po osiągnięciu wieku 500 lat zaczynają one pojawiać się u męskich osobników. Same ich ciała u obu przedstawicieli płci są niemalże pozbawione zarostu (pomijając włosy na głowie i brwi).
   
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 18
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach