Fizjologia elfów

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Fizjologia elfów

Pisanie by Prawca Kadmosu on Wto Sty 31, 2017 5:02 pm

Elfy to istoty przepełnione energią magiczną i potrzebna im jest ona do życia. Pozbawiony magii elf traci swoją długowieczność i zaczyna nienaturalnie szybko się starzeć, aż w końcu umiera w bardzo bolesny sposób. Jest to jedna z cen za ich wydłużony żywot, który od dawien dawna wzbudzał zazdrość krótkowiecznych ras. Wiek, jaki mogą osiągnąć elfy jest różny. Głównie zależy on od ich personalnej mocy magicznej, ale powszechnie szczep wysokich elfów uważa się za najdłużej żyjący. Wydawać by się mogło, że długi żywot niewiele niesie skutków ubocznych, ale jest to mylne wrażenie. Proces dorastania elfów jest długi. Dopiero w wieku osiemdziesięciu lat elf osiąga dojrzałość płciową, co ma ogromny wpływ na ich demografię - w efekcie, na całą kulturę i sposób bycia. Jakby to było niewystarczającym elfie kobiety mogą urodzić w przeciągu całego swojego życia tylko trójkę dzieci. Elfie dzieci na szczęście bardzo szybko dorastają umysłowo i fizycznie. Elf w wieku pięciu lat potrafi już płynnie mówić - z wiekiem piętnastu jest już fizycznie ukształtowanym. To znaczy nie będzie rósł ani się zmieniał fizycznie. Jej dorosły w każdym aspekcie za wyjątkiem jednego - płciowego. 


Dlatego też zarówno w kulturze leśnych, jak i wysokich elfów bycie rodzicem czyni z osobnika prawdziwie pełnoprawną jednostkę społeczności. Aktem nadania nowego życia wyłamuje się definitywnie z okresu dzieciństwa, które potrafi trwać nawet setkami lat. Wydanie na świat potomstwa to dla elfich niewiast życiowy obowiązek. Jego spłodzenie to dla męskich przedstawicieli najwyższy honor wobec rasy i jej dziedzictwa. Naturalnie nie wszyscy wytrzymują presję oczekiwań. Niektórzy wyłamują się, wiodąc życie bez rodzin, co jest wysoce naganne. Kolektywna struktura elfich społeczeństw, zwłaszcza wysokich, czasami wręcz stosuje przymus w tej kwestii, depcząc prywatność oraz wolną wolę. Mroczne elfy do tych kwestii podchodzą zupełnie inaczej. Mimo że ich fizyczność jest identyczna to przekładają jednostkę nad wspólnotę. Żyjąc dla zemsty niewiele myślą o przyszłości. Między innymi taki sposób myślenia sprawia, że wrogość pomiędzy nimi i ich braćmi nigdy nie jest w stanie ustać. 


Przedstawiciele elfiej rasy średnio mierzą około dwóch metrów wysokości, bardzo rzadko kiedy spotkać można elfa mającego mniej niż 190 centymetrów wzrostu. Ich są ciała smukłe i zwinne, ale o niskiej tkance mięśniowej, za wyjątkiem mrocznych elfów, których ciała przywykły do surowych warunków podziemi, znacząco się wzmacniając. Najsłabsze fizycznie są wysokie elfy, które zawsze preferowały osiadły, powolny tryb życia kryjąc się za magicznymi barierami oraz murami. Leśne elfy są najzwinniejsze i najszybsze ze wszystkich. Doskonale radzą sobie z łukiem niosąc śmierć w przeciągu kilku sekund. Łucznicy leśnych elfów cieszą się ogromną renomą w każdym zakątku świata i powiada się, że zamek broniony przez garnizon leśnych elfów, jeżeli nie ma wyłomów lub braków w murach, odeprze każdy atak. Większość elfów ma włosy w kolorze blond, platyny, brązu, rdzy bądź czystej bieli, oczy zaś potrafią przyjmować wszystkie kolory tęczy. Skórę posiadają gładką, nieskorą do sprawiania problemów, o jasnym obliczu. Jedynie mroczne elfy, które żyją na niegościnnym terenie i oddały się na służbę bogowi ciemności charakteryzują się cerę szarawą przechodzącą w lekką czerń, a ich oczy jarzą się nienawistną czerwienią. Włosy mają praktycznie wyłącznie czarne lub białe jak śnieg. Elfy, niezależnie od podrasy, nie mają bród. Dopiero po osiągnięciu wieku 500 lat zaczynają one pojawiać się u męskich osobników. Same ich ciała u obu płci są niemalże pozbawione zarostu (pomijając włosy na głowie i brwi).
   
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach