Czym jest Vantharia?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Czym jest Vantharia?

Pisanie by Prawca Kadmosu on Pon Sty 30, 2017 7:00 pm


Forum Vantharia to miejsce, którego głównym motywem przewodnim jest magia i epicka przygoda. Czerpiąc z takich klasyków jak D&D, Warhammer, WoW czy TES staramy się wykreować możliwe oryginalny świat, ale nie uciekający od znanym wszystkim fanom RPG archetypom. Gra oparta jest na storytellingu, czyli opowiadaniu przygody. Cyferki, jeśli są, mają tylko za zadanie pomocnicze i w żaden sposób nie mają decydującego głosu. Stawiamy na szerokie możliwości rozwoju. To gracze kształtują rozgrywkę. Rola NPCtów - w większości - ogranicza się do bycia jedynie tłem dla przygód, w których będą uczestniczyć gracze. Możliwości rozwoju i wyboru są niemal nieograniczone. Na wstępie dajemy do wyboru granie jedną z czterech głównych ras: ludzi, elfów, krasnoludów lub orków. Nie znaczy to naturalnie, że nie ma innych ras w świecie gry, wręcz przeciwnie, jednak na chwilę obecną niemożliwym byłoby udostępnienie każdej z rasy - udostępniamy tylko te, które są dokładniej opisane i pozwalają odgrywać kanoniczną postać. Chcemy uniknąć sytuacji, w której gracz gra np: goblinem, a po jakimś czasie rozgrywki nagle pojawia się dokładny opis tej rasy i jest on kompletnie inny niż to sobie wyobrażał gracz i jego postać z tego powodu jest niemalże wyobcowana ze świata gry. 
Świat gry nie jest ani średniowieczem, ani starożytnością, ani żadnym innym momentem czasowym. To unikalne połączenie dające możliwość na swobodną rozgrywkę po zapoznaniu się z podstawowymi tematami informacyjnymi. Jednakże w niemalże całym udostępnionym do rozgrywki świecie przedstawionym mentalność jego mieszkańców jest bliższa średniowieczu i początku nowożytności niż jakiemukolwiek innemu okresowi z naszego świata. Warto o tym pamiętać odgrywając postać. Obok zamków i rycerzy w zbrojach nie jest niczym niezwykłym spotkać ruiny cywilizacji rodem ze steampunku czy też odwiedzić potężnych magów w ich latających fortecach. Nawet fani SCFI będą mogli znaleźć coś dla siebie, jeżeli wkroczą na ścieżkę nauki. Siły boskie towarzyszą graczom i ingerują w świat stanowiąc jeden z motorów napędzających fabułę. Wspomagając lub szkodząc zależnie od potrzeb. Zsyłając wspaniałe błogosławieństwa bądź wprost przeciwnie. Świat żywo reaguje na poczynania waszych postaci stawiając przed nimi wyzwania adekwatne do ich zdolności oraz znaczenia.
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 18
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzona, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach