Czym jest Vantharia?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Czym jest Vantharia?

Pisanie by Prawca Kadmosu on Pon Sty 30, 2017 7:00 pm

Forum Vantharia to miejsce, którego głównym motywem przewodnim jest magia i epicka przygoda. Nazwa forum - Vantharia - to także nazwa całego świata przedstawionego, o czym wypada pamiętać. Gra oparta jest na storytellingu, czyli opowiadaniu przygody. Cyferki, jeśli są, mają tylko zadanie pomocnicze i w żaden sposób nie stanowią decydującego głosu. Najważniejsze jest odgrywanie postaci, zrozumienie świata i jakość słowa pisanego. Od graczy oczekuje się wykazania duchem RPG oraz umiejętnością poprawnego pisania. Naszą ideą jest połączenie jakości i zabawy. Nikt nie chce grać na forum, w którym czuje się jak w szkole, ale zarazem pragnęlibyśmy, aby pisana na nim treść była co najmniej jasna i czytelna dla wszystkich. 


Świat gry z założenia ma być niewielki, ponieważ niemożliwym fizycznie jest rozpisanie wiarygodnie ogromnego kontynentu pełnego przeróżnych społeczeństw. Praca taka jest ponad siły większości ludzi, a stworzenie wielkiego, pustego świata nie jest według autora niczym ciekawym. Dlatego też zamysłem jest rozgrywka tylko na wybranym, kontrolowanym przez ludzi fragmencie kontynentu Vahar. Naturalnie istnieje możliwość grania wieloma rasami, jednak fabuła koncentrować się będzie w obszarze cywilizacji ludzi. Forum odchodzi od utartych schematów kanonu fantastyki. W świecie przedstawionym nie znajdziemy żadnych wielkich królestw, cesarstw i tym podobnych tworów politycznych. Zamiast tego istnieć będą nieliczne miasta-państwa, dlatego też z perspektywy politycznej bliżej będzie realiom do starożytności, aniżeli średniowiecza. Rozwój społeczny i technologiczny oparty został w lwiej części na wiekach średnich, ale już teraz warto napisać, że wszelkie aspekty futurystyczne także będą miały możliwość zaistnienia. Jako że jednym z najważniejszych wydarzeń fabularnych jest Kataklizm - magiczne zdarzenie, które doprowadziło do upadku wysoko rozwiniętych cywilizacji - więc miłośnicy klimatów post-apokaliptycznych także znajdą coś dla siebie. Motyw odszukiwania artefaktów i technologii z przeszłości - tu wkraczają na scenę fani science fiction - również nie będzie pominiętym. Celem tego zabiegu jest kreacja świata, który czerpie to co najlepsze ze wszystkich gatunków. Uniwersum nie jest osadzone twardo w żadnych realiach. Są one płynne i zmienne. Jeżeli chcesz możesz grać nawet postaciami z innych forum, nawet zgoła odmiennych tematycznie. Świat Vanthari jest tylko jednym z nieskończonych istniejących, a podróże pomiędzy nimi nie są czymś niesłyszalnym. Jeżeli masz takie życzenie skontaktuj się z administratorem i on już zadba o to, ażeby wszystko miało ręce i nogi. 


Stawiamy na szerokie możliwości rozwoju. Nie istnieją żadne limity, żadne granice, poza tworzeniem za pierwszym razem postaci o zbyt dużej potędze w stosunku do świata fabularnego. Ma to na celu zachowanie pewnych ram kanonicznych. Trudno jest uzasadnić świat i jego historię, gdy z dnia na dzień pojawiają się postacie zdolne zburzyć zastały porządek. Natomiast sesje fabularne wręcz będą zachęcać do rozwijania postaci. Rozgrywka na forum ma wymagać od graczy rozsądku i myślenia. Głupie działania będą kończyć się w najlepszym przypadku niepowodzeniami, w najgorszym śmiercią. Świat Vanthari jest nieprzyjazny i niebezpieczny. Nie można liczyć na żadne taryfy ulgowe. W wyniku Kataklizmu wiele potworów i demonów zjawiło się na ziemiach Vahar. Poza murami miast i strzeżonymi wioskami życie jest niebezpieczne. Samotna wędrówka w góry to proszenie się o kłopoty. Zwiedzanie ruin lub lochów dawnych cywilizacji bez przygotowania w większości przypadków skończy się śmiercią z ręki jakieś potworności, która czai się w mroku. Im większy trud, tym większa nagroda. Życzeniem administratora jest, by pewnego dnia to gracze władali całymi miastami, posiadali wielkie moce i kreowali oblicze świata. Do tego jednak trzeba czasu, chęci i gry, bo to ona jest najważniejsza. 


Podkreślić należy wyraźnie potęgę magii. Wielu może pytać się: jak normalny człowiek ma się bronić przed kimś, kto może bez problemu pozbawić go życia? Otóż - nie może. Świat jest tak skonstruowany, że magia nie ma praktycznie żadnych granic i jest najniebezpieczniejszą bronią. Istoty magiczne i magów otacza słuszna aura strachu i nieufności, co ma następstwa w trakcie rozgrywki. Pomimo wszechogarniającej magii tych, którzy są w stanie jej używać na wysokim poziomie jest bardzo niewielu. 


Forum ma być wyglądem minimalistyczne i zbliżone bardziej do kartki papieru niż internetowej strony pełnej kolorowych obrazków. Główną zasadą jest to, iż słowo pisane ma tworzyć obraz. Gra PBF polega na wyobraźni i jesteśmy tej myśli wierni. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim może to odpowiadać, ale wierzę, że wszelkie niedogodności "graficzne" forum nadrobi jakością. 
avatar
Prawca Kadmosu
Administrator

Male Liczba postów : 19
Data dołączenia : 26/01/2017

Profil Postaci
Rasa: Człowiek
Wygląd : Smukła sylwetka, wychudzone, kościste palce i niebieskawe, lodowate oczy. Jeżeli pojawiłby się bez maski oczom twoim ukazałaby się gładka, wręcz młodzieńca twarz o kształtnym nosie i szlachetnych rysach.
Odzienie: Ciemne, długie i ciężkie szaty. Podobnie buty oraz rękawiczki. Na twarzy żelazna maska, spod której wyłaniają się gęste pasma włosów opadających swobodnie na ramiona. U boku krótkie ostrze.

Zobacz profil autora http://vantharia.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach